Χορταστική ισοπαλία 3-3 ανάμεσα στη Μάντσεστερ Σίτι και την Τότεναμ στο Έτιχαντ για την 14η αγωνιστική της Premier League.

Στο παιχνίδι που έριξε την αυλαία της 14ης αγωνιστικής της Premier League, η Μάντσεστερ Σίτι δεν μπόρεσε να κερδίσει εντός έδρας την Τότεναμ, με τους πρωταθλητές Αγγλίας να αναδεικνύονται ισόπαλοι 3-3 με την ομάδα του Ποστέκογλου.

Η Τότεναμ προηγήθηκε γρήγορα με τον Σον (6′), αλλά η τύχη γύρισε την πλάτη στον Νοτιοκορεάτη σταρ, ο οποίος τρία λεπτά αργότερα έστειλε κατά λάθος την μπάλα στα δίχτυα του, αιφνιδιάζοντας τον Βικάριο.

Ο Φόντεν έδωσε το προβάδισμα στους πρωταθλητές Ευρώπης (31′), αλλά στο 69ο λεπτό ο Λο Σέλσο νίκησε τον Εντερσον με μακρινό σουτ και ισοφάρισε, για να έρθει στο 81′ ο Γκρίλις και να κάνει το 3-2, δίνοντας ξανά την πρωτοπορία στην ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα.

Στο 90ο λεπτό ο Κουλουσέφσκι «πάγωσε» το γήπεδο γράφοντας το τελικό 3-3, στερώντας δύο βαθμούς από τους «πολίτες», αφήνοντας τους στην τρίτη θέση της βαθμολογίας.